Ірина Садовська взяла участь у міжнародній конференції щодо ефективного управління земельними ресурсами

23.04.2019 16:12

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська взяла участь у Міжнародній конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України».

Конференція відбулась у місті Львові і об’єднала виступи представників Світового банку, Міністерства юстиції, Міністерства аграрної політики та продовольства, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також міжнародних експертів. Всі учасники конференції ділились своїм досвідом та знаннями управління земельними ресурсами, зокрема, реєстрації землі.

Ірина Садовська відкрила панель «Удосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землю». Вона озвучити всі законодавчі і технічні ініціативи Міністерства юстиції України та схвально оцінила роботу Антирейдерського аграрного штабу Львівської області.

«Гострих проблемних ситуацій тут не виникає. Це свідчить про високу відповідальність та правову обізнаність львів’ян», - підкреслила заступниця Міністра.

Також вона наголосила, що Міністерство юстиції України постійно співпрацює зі Світовим банком. Зокрема, Ірина Садовська визначили два основних напрями роботи зі Світовим банком.

«Перше - SMS-Маяк. Повідомлення власнику, орендарю, орендодавцю про вчинення будь-яких дій з належною їм нерухомістю у реєстрі. Друге - фіксація ціни угоди, яка відбувається з нерухомістю. Це дасть змогу отримати уяву про існуючий ринок землі ще до того, як повною мірою запрацює ринок землі сільгосппризначення», - озвучила Ірина Садовська.

Вона окремо підкреслила, що в рамках реформи децентралізації процес передачі управління земельними ресурсами органам місцевого самоврядування треба пришвидшувати.

«Також важливим напрямком роботи є підвищення рівня правової свідомості громадян. Тому ми сподіваємось, що наша співпраця зі Світовим банком триватиме у цьому напрямі й надалі», - зазначила заступниця Міністра.

Сайт у стадії розробки