На Львівщині започатковано пілотний проект «Шкільна юстиція»

09.12.2016 15:45

Сьогодні, 9 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, стартував  унікальний проект для школярів загальноосвітніх закладів Львівщини – «Шкільна юстиція», який організовує Головне територіальне управління юстиції у Львівській області спільно із Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Про деталі проекту, заплановану  програму навчання та стажування його учасників розповіли на прес-конференції начальник Львівської юстиції Ярослав Жукровський і директор Департаменту освіти і науки Львівщини Любомира Мандзій.

На першому етапі проекту «Шкільна юстиція» учням запропоновано написати твір на тему: «Історія мого успіху: як я захистив (захищатиму) своє право – учня, людини, громадянина» і надіслати його електронною поштою на: [email protected]   

У січні 2017 року відібраних за конкурсом учасників проекту запросять на настановчу сесію і розподілять за передбаченими чотирма напрямами навчальних та практичних уроків: питань функціонування нотаріату, державної реєстрації, адвокатури та виконання судових рішень.

Перед прес-конференцією Любомира Мандзій та Ярослав Жукровський відвідали одну з сільських шкіл Львівщини і спільно провели урок, присвячений Міжнародному Дню прав людини, який відзначають з нагоди прийняття Загальної декларації прав людини, де вони обговорили зі школярами загальні проблеми захисту прав людини та прав учня. Також на цьому ж уроці було апробовано перше заняття у форматі проекту «Шкільна юстиція», під час якого учні мали можливість спробувати себе в ролі нотаріуса, вчиняючи нотаріальні дії з посвідчення правочину.

Відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції, начальник управління юстиції Львівщини Ярослав Жукровських звернув увагу на те, що на пілотний проект «Шкільна юстиція» не передбачено жодного  фінансування з бюджету. А залучені до навчального процесу й практичних занять фахівці-юристи – це приватні нотаріуси, адвокати, а також державні реєстратори й працівники виконавчої служби, які зголосилися поділитися із учасниками проекту своїми знаннями та навиками з юриспруденції винятково на волонтерських засадах.

«Цей проект – своєрідна профорієнтація для школярів, –  сказала начальник Департаменту освіти і науки Любомира Мандзій. Ми даємо можливість талановитим дітям виявити свої зацікавлення та здібності. Але навіть якщо  учасники проекту в майбутньому не стануть професійними юристами, здобуті знання не лише поповнять їхню загальну обізнаність та ерудицію, а й сприятимуть саморозвитку, формуванню свідомості гідної особистості громадянського суспільства майбутнього».

«Більшою мірою «Шкільна юстиція» зорієнтована на старшокласників, але ми не встановлюємо вікових обмежень для учнів, які захочуть взяти в ньому участь, – зауважив начальник юстиції Ярослав Жукровський. Я впевнений, що започатковуємо дуже добру справу, і ми докладемо всі зусилля й створимо необхідні умови, щоб зацікавлені проектом школярі змогли отримати якомога більше в рамках цього проекту й зреалізувати себе».

Детальнішу інформацію про пілотний проект «Шкільна юстиція» можна знайти також на сторінці управління юстиції http://www.just.lviv.ua/  та на сторінці департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації http://osvitportal.loda.gov.ua/

Сайт у стадії розробки